Martina Pipková Loudová podnikatelkou roku 2021!

05.01.2022

Kutná Hora/Praha - V úterý 26. října byly v Prague Marriott Hotelu během slavnostního večera oznámeny výsledky krajského kola soutěže Živnostník roku 2021 a Firma roku 2021, jejichž vyhlašovatelem je deník Hospodářské noviny. Vítězem soutěže Živnostník roku 2021 Středočeský kraj se stala Bc. Martina Pipková Loudová se svou oděvní značkou Fashion M&M, pod kterou již od roku 2004 navrhuje a uvádí na trh módní oděvy. Jednotlivé modely vznikají na Kutnohorsku od samotného návrhu po ušití a prodávají se po celé České republice.

"Moc děkuji za nominaci i za toto ocenění, opravdu si toho velmi vážím," řekla po vyhlášení a předání ocenění překvapená Martina Pipková Loudová. "Chtěla bych poděkovat hlavně všem mým zaměstnancům, rodině a další lidem, mám kolem sebe skvělý tým a bez nich bych tady nebyla," dodala.

O soutěži Živnostník roku

Soutěž patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi. Způsob hodnocení zaručuje maximální objektivitu a ojedinělé vzájemné porovnání účastníků v jednotlivých krajích i za celou Českou republiku. Z celkového počtu přihlášených nebo nominovaných živnostníků jich postupuje deset do krajského kola. Tyto finalisty hodnotí odborná porota s deseti členy. Do celorepublikového finále pak postupuje jeden vítěz z každého kraje a o absolutní vítězství "soupeří" 14 vítězů těchto krajských kol. Výsledky celostátního kola budou oznámeny během slavnostního večera na Žofíně, které se uskuteční 7. prosince 2021. Titulárním partnerem soutěže je Moneta Money Bank.

Martina Pipková Loudová

Navrhuje pod svou značkou Fashion M&M originální módu od roku 2004. Šití jednotlivých artiklů podle svých návrhů nejdříve zadávala, od roku 2009 jsou ale všechny oděvy ušity v její dílně v Týništi nedaleko Kutné Hory. Tam vznikají dvě kolekce ročně od jejich navržení, přes ušití a finální úpravy až po zabalení o expedici do obchodů. Módní oděvy z Kutné Hory mohou zákazníci koupit po celé České republice nebo ve značkových boutique obchodech Fashion M&M v Kutné Hoře, Kolíně, Čáslavi nebo pražské Galerii Myslbek.

Návrhářka Pipková Loudová pracuje při tvorbě kolekcí s propracovanými střihy a zohledňuje aktuální módní trendy. Originalitu vybraných modelů podtrhují také malby Jakuba Ječmínka, které jsou v dílně přenášeny na látky díky speciální technologii. Výsledkem je elegantní móda pro pracovní i volnočasové nošení. Jednotlivé artikly se mezi sebou dobře kombinují, jsou pohodlné a praktické na údržbu. "Chci navrhovat pohodlné módní oblečení, které lichotí každé postav a které budu sama ráda nosit," říká Martina Pipková Loudová, módní návrhářka a maminka tří dětí.

https://www.svoboda.info/zpravy/kutna-hora/kutnohorska-navrharka-martina-pipkova-loudova-zivnostnikem-roku-2021-za-stredocesky-kraj/